OKNA TARASOWE - ALU HST

Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu.

Drzwi unośno-przesuwne HST z PCV i nakładką aluminiową są stosowane zwłaszcza na tarasach, balkonach i w ogrodach zimowych. Ich komfortowe właściwości i energooszczędność czynią je topowym produktem na rynku, a także sprawiają, że system HST jest ulubionym produktem inwestorów i architektów.

Innowacyjna technika wózków zastosowana w suwankach HST zapewnia lekki bieg skrzydła i cichą pracę, wszystkie funkcje drzwi unośno–przesuwnych z okuciami MACO są sterowane klamką. Drzwi HST gwarantują bezpieczny, klimat pomieszczenia dzięki izolacji akustycznej nawet do 45dB, a stabilna konstrukcja skrzydła zapewnia długoletnie, bezawaryjne funkcjonowanie drzwi.

System Komfort HST 207 KNIPPING przeznaczony jest do produkcji dużych drzwi przesuwnych typu patio, tarasowych i balkonowych.

Możliwość wykonywania drzwi o szerokości maks. do 6 m i wysokości 2,6 m z wykorzystaniem szyb energooszczędnych, bezpiecznych, antywłamaniowych, hartowanych i innych. Zespół jezdny wyposażony w kółka poruszające się po aluminiowych progach - prowadnicach.

Informacje techniczne

Głębokość zabudowy 217,5
Ilość komór w ramie i skrzydle 5
Ilość uszczelek 2
Ud 0,79 W/m2K
Szyba w standardzie 4/18/4/18/4 Ug = 0.5 (EN674)
Możliwość szklenia 36-56
Dzwiękoszczelnośc Rw do 45 dB
Uszczelka Szara w białym
Czarna w kolorach
Wysokość ramy 65
Wysokość skrzydła 100
Klamka  Srebrna
Próg Aluminiowy
Okucia Maco Rail-System
Max. Wysokość konstrukcja 5260 x 2600

Schematy

Model 1

Model 2

Model 3

Model 4

Okna Tarasowe HST ALU umożliwiają bardzo dobry kontakt z otoczeniem, a w pozycji otwartej nie zabierają miejsca we wnętrzu pomieszczenia, co dodatkowo podnosi komfort ich użytkowania.

Budowa profili pozwala na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem dwukomorowym, a zastosowane materiały i rozwiązania techniczne pomagają osiągnąć wysoki stopień ochrony cieplnej i akustycznej. Dzięki swym właściwościom system ten doskonale sprawdza się zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i w komfortowych apartamentach lub hotelach.

Klamki

Kolorystyka RAL

Zalety z zastosowania nakładek aluminiowych na oknach PCV:

- możliwość lakierowania, malowania proszkowego i anodowania zewnętrznych powierzchni, nawet ze strukturą drewna

- swoboda doboru kolorystyki według palety barw RAL  

- nowoczesny i ekskluzywny design aluminiowych powierzchni zewnętrznych

- zwiększona wytrzymałość

- łatwość pielęgnacji i konserwacji

- zwiększenie termoizolacji i funkcjonalności

- lepsze izolacyjność akustyczna i termiczna 

- podwyższona odporność na włamanie 

- prestiżowy nowoczesny design

Kolorystyka oklein